Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 19 жовтня


19.10.2022 16:20

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії  ICU станом на 19.10.2022

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Обережні кроки назустріч ринку

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора первинний аукціон пройшов із розширеним вибором облігацій, до яких Мінфін додав і невійськові ОВДП.

 

 

Найбільш цікавим, мабуть, є факт пропозиції на аукціоні двох випусків облігацій без віднесення їх до військових. Це 5-місячні облігації в доларах США та 16- місячні гривневі ОВДП. І вони разом принесли бюджету майже три чверті всіх залучених учора коштів.

Ці облігації пропонувалися одночасно з військовими облігаціями з подібними термінами обігу, тож були розраховані на ту категорію інвесторів, що можуть купувати невійськові облігації. І якщо за валютними ОВДП ставка була встановлена аналогічно до військових, то умовно півторарічні гривневі невійськові облігації отримали ставку 18.5%, що на 250 б.п. вище, ніж такий же випуск військових ОВДП.

Також Міністерство розмістило чималий обсяг нових гривневих військових облігацій із терміном погашення в травні наступного року. Цей випуск став альтернативою до піврічних ОВДП із погашенням у квітні 2023 року й отримав ставку 14%, що на 200 б.п. вище від свого попередника, який був учора розміщений за звичною ставкою 12%.

Однак варто зазначити, що лише по два покупці було й на новий 7-місячний випуск військових облігацій, і на дорозміщений випуск півторарічних невійськових облігацій, і один із покупців придбав військових ОВДП одразу на 4 млрд грн.

Решта облігацій була розміщена в невеликих обсягах та за звичними ставками.

Отже, можна констфатувати, що Міністерство фінансів здійснило обережні кроки назустріч інвесторам. Перший крок - це пропозиція невійськових ОВДП, що можуть бути цікаві нерезидентам, а другий – вищі ставки за частиною гривневих інструментів, хоча вони й були викуплені вчора лише кількома учасниками. Тож тепер важливим буде, щоб це була не разова акція щедрості, а всі військові ОВДП поступово змістилися в ставках аналогічно до семимісячних облігацій і пропозиція облігацій поступово розширювалася за рахунок невійськових ОВДП.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Віталій Ваврищук  керівник підрозділу макроекономічних досліджень - vitaliy.vavryshchuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.